سوالات متداول

?چرا وطن ادز ؟
ارائه دهنده پایین ترین تعرفه سرویس های تبلیغ گوگل در کشور(به صورت واقعی و کاملا شفاف)- ارائه پشتیبانی ساعته- ارائه مشاوره اختصاصی برای مشتریان- ارائه گزارش تبلیغات روزانه به صورت مستقیم از گوگل- دارای دفتر همزمان برای اجرای خدمات بهتر در آمریکا و ایران
?هر کلیک تبلیغاتی هزینه اش چقدر است؟
قیمت هر کلیک به عوامل مختلف بستگی دارد ، ممكن است يك كليد واژه يكسان در دو تبليغ متفاوت دو قيمت متفاوت داشته باشد و قيمت يك كليد واژه بوسيله گوگل با يك فرمول بسيار پيچيده محاسبه مي‌شود و پارامترهاي اصلي تاثير گذار در آن نوع کلمه(خاص و عام بودن کلمه) ، بازار رقابتی کلمه ، سرعت سایت شما (تایم لودینگ) ، بهینه سازی داخل سایت شما (رعایت قوانین سئو داخلی) ، CTR کلمات (ضریب کلیک به سرچ کلمات) و ... مي‌باشد. بعضي از كاربران به غلط بالا بودن مبلغ يك كليد واژه را مقدار سرچ زياد آن تلقي مي‌كنند كه اين موضوع صحت نداشته و در اكثر مواقع كليد واژه هائي كه سرچ كمتري دارند گران تر مي‌باشند. متاسفانه در برخی از سایت های ایرانی مشاهده می شود که نرخ هر کلیک را 1 تا 5 سنت می نویسند که این مورد درست نیست و ارائه اطلاعات غلط و بدون آگاهی به مشتریان می باشد.
?زمان فعال سازی و ظاهر شدن آگهی چه قدر می باشد؟
پس از سفارش تبلیغات ، تقریبا تبلیغات ظرف حداکثر کمتر از 24 ساعت فعال شده و با جست و جوی کلمات تبلیغات رویت میشود. زمان تعيين شده فعال شدن تبليغ در گوگل در سايت گوگل بين 2 تا 12 ساعت تعيين شده است ولي در بيشتر مواقع اگر سرعت هاست شما مناسب باشد و محتواي آن نيز سبك باشد در حدود نيم ساعت بعد از تعريف آن در گوگل فعال خواهد شد. و در طول اين مدت زمان گوگل محتواي سايت ، تبليغ شما و همچنين مجموعه لغات را بررسي مي‌كند.
?آیا امکان نمایش آگهی در ایران یا کشور دیگر و منطقه خاصی وجود دارد!؟
در تبلیغات گوگل شما امکان تعیین هرمکانی را برای ارایه تبلیغ خود دارید.
?آیا قابلیت تغییرات اکانت خود را داریم!؟
بله ، یکی از اصلی ترین و بزرگترین قابلیت های ما استفاده از استاندارد ها و تمامی امکانات گوگل ادز در سایت و پنل شخصی مشتریان است تا بتوانند هر گونه تغییرات و امکانات را به بالاترین حد در وطن ادز تجربه نمایید.
?گزارشات تبلیغات در گوگل چگونه است؟
گزارشات به صورت روزانه ، هفتگی یا ماهیانه به درخواست مشتری ارایه می کنند ، که این گزارشات از طریق ایمیل توسط گوگل برای شما به طور مستقیم ارسال می شود.
?آیا در صورتی که کاربر تبلیغ ما را مشاهده نماید ولی کلیک نکند ما هزینه ای پرداخت می نماییم؟
خیر. پرداخت هزینه فقط به ازای کلیک و ورود کاربر انجام خواهد شد.
?هزینه کلیک های تکراری بر روی آگهی چگونه محاسبه میگردد!؟
گوگل برای جلوگیری از هزینه های غیر واقعی تبلیغاتی برای شما ، با توجه به کلیک های تکراری توسط رقبا که برروی آگهی ها صورت می گیرد،کلیک های تکراری انجام شده روی تبلیغ را محاسبه نمی کند و در قسمتی از گزارش به نام Invalid Click فقط تعداد این کلیک ها را نمایش می دهد و هیچ هزینه ای از شما کسر نخواهد شد.
?آیا امکان نمایش تبلیغ در جی میل و سایت های دیگر مانند Alexa وجود دارد؟
بله. این سرویس Google Network نام دارد که فعال سازی آن رایگان می باشد اما در کل بدلیل نادقیق بودن، فعال کردن آن توصیه نمی شود
?آیا نمایش تبلیغ در گوگل رایگان می باشد؟
بله. نمایش تبلیغ در گوگل رایگان می باشد و فقط هزینه به ازای کلیک پرداخت می شود.
?آیا ارزش لغات در گوگل را می توان 1 سنت تنظیم نمود؟
بله. میتوان ارزش هر لغت را در گوگل با حداکثر 1 سنت تنظیم نمود ولی اکثر لغات (98%) با این مبلغ در صفحه اول گوگل نمایش ندارند و نمایش بصورت تصادفی و در صفحات دیگر گوگل خواهد بود.
?آیا تبلیغ در گوگل محدودیت زمانی دارد؟
خیر. تبلیغ در گوگل دارای محدودیت زمانی نبوده و تا زمان پایان اعتبار مالی نمایش داده می شود.
?فرق نمايش تبليغ در قسمت زرد رنگ(يا سبز رنگ) در گوگل با قسمت سفيد رنگ در چيست و آيا تبليغ ما مي‌تواند در قسمت زرد رنگ نمايش پيدا كند؟
هر دو تبليغ يكسان هستند و تفاوت در نمايش آنها در بودجه‌اي كه براي كليك هر لغت گذاشته مي‌شود است. مثلا اگر بودجه كليك يك لغت يكسان در دو تبليغ يكي 3 سنت باشد و ديگري 8 سنت تعيين شده باشد شانس نمايش در قسمت زرد رنگ تبليغي كه اين لغت در آن 8 سنت تعريف شده است بيشتر مي‌باشد. شما هم مي‌توانيد با اضافه نمودن به بودجه خود و بودجه هر لغت شانس نمايش تبليغ خود را در قسمت زرد رنگ بالاتر ببريد و همچنين از رقباي خود نيز بالاتر نمايش پيدا كنيد.
?آیا اکانت اختصاصی به مشتریان ارایه می شود؟
بله ، امکان ارایه دسترسی به اکانت اختصاصی بر روی تمامی سرویس ها به صورت مستقیم داده می باشد.
?آیا محتوای صفحات سایت برای گوگل دارای اهمیت می باشد؟
اغلب افراد هزینه پرداختی خود را در گوگل AdWords از دست خواهند داد زیرا از اهمیت محتوای صفحات سایت به کلیدواژه های انتخابی غافل می باشند. شبکه محتوایی گوگل کلیدواژه های سایت ها را متناسب با محتوای ارائه شده در صفحات سایت رتبه بندی می نماید.پس هرگز نباید از اهمیت محتوای سایت در طراحی سایت و ارتباط آن با کلمات کلیدی غافل شد
?آیا انتخاب کلمات کلیدی عام مناسب می باشد؟
انتخاب کلمات کلیدی در تبلیغات بسیار حائز اهمیت می باشد. واضح ترین کلمات کلیدی در تبلیغات شما می تواند نام شرکت، برند، محصول و خدمت شما باشد. انتخاب کلمات کلیدی عام با چالش بیشتری روبه رو خواهد بود برای مثال انتخاب کلمه کلیدی رستوران نسبت به رستوران ژاپنی دشوارتر خواهد بود. پس تلاش خود را در جهت انتخاب کلمه ای متناسب با کسب وکار خود نمایید.
?آیا استفاده از لینک داخلی سایت در تبلیغات مناسب تر می باشد؟
به منظور انعطاف پذیری و کنترل بیشتر می توانید از لینک های صفحات داخلی استفاده شده در طراحی وب سایت ، در کنار صفحه اصلی بهره گیری نمایید. در این صورت ایده عمیق تری نسبت به سایت به کاربر ارائه خواهید نمود و جزییات بیشتری را از کسب وکار خود در تبلیغات به نمایش گذاشته اید. صفحاتی مانند تماس با ما، خدمات و محصول.
?آیا استفاده از مکان در کلمات کلیدی مناسب می باشد
اگر کسب و کار شما به گونه ای می باشد که مکان ارائه محصول و یا خدمت مهم می باشد پس بدین صورت درج مکان خود در کلمات کلیدی کمک کننده خواهد بود.
?آیا می بایست از کلیدواژه ها در تبلیغات استفاده نمود؟
بله. می بایست به جستجوگر نشان دهید که تبلیغات شما مرتبط با کلمات کلیدی می باشد.گوگل کلیدواژه های جستجو شده در تبلیغات، را در فرمت bold نشان می دهد. پس کلید واژه های استفاده شده در طراحی وب سایت را در تبلیغات خود درج نمایید.
?آیا استفاده لیست بزرگی از کلمات کلیدی مناسب می باشد؟
بهتر است که بجای ایجاد تبلیغی با لیست بزرگی از کلیدواژه ها، از چندین تبلیغ با لیست کوتاهی از کلید واژه ها استفاده نمایید. این عمل در اول بودن شما در رنکینگ موتور جستجو و سئو سایت کمک شایانی خواهد بود.
?آیا گوگل از روش پرداخت به ازای کلیک استفاده می نماید؟
گوگل از متد CTR (پرداخت به ازای هر کلیک) استفاده می نماید. شما به تعداد کاربرانی که به وب سایت شما هدایت می شوند می بایست هزینه پرداخت نمایید.البته گوگل این رویه را پیش گرفته است که اگر تبلیغات شما درخور کلیک بالایی باشد هزینه کمتری پرداخت نمایید.
?آیا می توان متن آگهی را دچار تغییر نمود؟
این امکان وجود دارد که متن آگهی را متناسب با نظر خود تغییر دهید.
?آیا به ازای مشاهده تبلیغات می بایست هزینه پرداخت شود؟
خیر تنها در صورت کلیک می بایست هزینه پرداخت نمود.
?آیا تست چندین مدل از تبلیغات سودمند خواهد بود؟
متن های تبلیغاتی متفاوت را تست نمایید و مشاهده نمایید که کدام یک بازخورد بالاتر و بهبود در سئو سایت را برای شما به دنبال خواهد داشت و از منظر کلیک های صورت گرفته و سودآوری را منجر شده است بررسی نمایید.
?آیا توجه به کاربران موبایل دارای اهمیت می باشد؟
کاربران موبایل را هرگز در طراحی سایت خود فراموش نکنید.این احتمال را در نظر بگیرید که افراد دسترسی به کامپیوترهای شخصی نداشته باشند و می خواهند با استفاده از تلفن همراه خود به اینترنت دسترسی پیدا نمایند. این عمل کلیک بالا را به دنبال خواهد داشت.
?آیا به روز نمودن تبلیغات مهم می باشد؟
هرگونه تغییر در ظاهر، فرمت، متن تبلیغات با بازخورد روبه رو خواهد بود. با ایجاد تغییرات و مشاهده اثرات آنها به فکر سودآوری بیشتر و بهبود سئو وب سایت خود باشید.
?آیا امکان کلیک زیاد کاربری وجود دارد؟
گوگل با استفاده از الگوریتم های خود از امکان این تقلب جلوگیری نموده است.
?آیا استفاده از کلمات منفی در تبلیغات سودمند خواهند بود؟
آیا استفاده از کلمات منفی در تبلیغات سودمند خواهند بود؟ استفاده از کلمات کلیدی مانند رایگان، حراج، ارزان موجب جلب توجه خاص تر کاربر خواهد شد که در نتیجه آن نرخ بالاتری از کلیک ها و افزایش سئو سایت را برای شما به دنبال خواهد داشت و همچنین هزینه کمتری را می بایست پرداخت نمایید.
?آیا مناسب می باشد که نتایج تبلیغات را پیگیری نماییم؟
تنها به ابزارهای گزارش دهی گوگل اکتفا ننماید. شما نیازمند دریافت جزییات بالاتری می باشید به ویژه در خصوص کلیدواژه هایی که کاربران را به سایت شما هدایت می نماید و یا مشاهده کلیدواژه هایی که مورد جستجو قرار می گیرند.
?آیا استفاده از مکان در کلمات کلیدی مناسب می باشد؟
اگر کسب و کار شما به گونه ای می باشد که مکان ارائه محصول و یا خدمت مهم می باشد پس بدین صورت درج مکان خود در کلمات کلیدی کمک کننده خواهد بود.
?آیا گوگل می بایست سایت ها را تایید نماید؟
گوگل سایت ها از از چند منظر مورد بررسی قرار می دهد. نام دامنه، محتوای سایت، هاست مواردی می باشد که گوگل بررسی می نماید.
?آیا می بایست به آنالیز گوگل توجه داشته باشیم؟
اگر پیکربندی آنالیز گوگل شما درست باشد به آسانی می توانید به اطلاعات در خصوص تبلیغات خود دست یابید، اطلاعاتی از قبیل تعداد بازدیدکننده،کلمات جستجو شده و افراد هدایت شده به صفحه سایت.
?آیا تبلیغات در زمان محدودی به نمایش گذاشته می شود؟
بله تبلیغات گوگل محدودیت زمانی را دارا می باشد.
?آیا آنالیز نرخ بازدید در ساعات و روزها متفاوت می باشد؟
نرخ بازدید در روزها و یا حتی ساعت ها متفاوت می باشد برای مثال 10 صبح و یا در 3 عصر اغلب بیشترین بازدید را خواهند داشت. با گزارشگیری در این اوقات می توانید به آنالیز کاملتری از تبلیغات خود دسترسی پیدا کنید.
?آیا استفاده از کلمات کلیدی که کمتر استفاده شده اند مناسب تر می باشد؟
ترکیب مناسبی از کلمات کلیدی را انتخاب نمایید، کلماتی که تاکنون در نظر نگرفته شده اند و می تواند گزینه خوبی در جستجو کاربران باشند.

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.
Call Now Button